Provedenim kriminalističkim istraživanjem Policijske uprave dubrovačko-neretvanske utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da su trojica policijskih službenika Policijske postaje Ploče, zajedno sa petoricom djelatnika benzinske postaje „Ina“ u Pločama, u vremenskom periodu od kolovoza 2008. do ožujka 2009. godine, počinili više kaznenih djela zlouporabe položaja i ovlasti, kao i više kaznenih djela krivotvorenja službene isprave, te je protiv istih podnesena kaznena prijava Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta.
Naime, djelatnici benzinske postaje „Ina“ u Pločama su zajedno sa policijskim službenicima u navedenom vremenskom periodu prisvojili dio utrška od prodanog goriva u ukupnoj vrijednosti od 20.385,69 kuna, za koji iznos su djelatnicima policije izdani krivotvoreni računi.
Rješenjem načelnika Policijske uprave policijski službenici su udaljeni s dužnosti poradi počinjene teže povrede službene dužnosti.

foto: Jurica Marinović
tekst: dubrovacki.hr







